Akışkan Yataklı Kazanlar

Akışkan yatak teknolojisi; ekonomik değeri düşük ve temini kolay (0-10 mm toz kömür, talaş, prina vb.) çok çeşitli yakıtları yüksek verim ile yakarak temiz ve güvenli enerjiden buhar/kızgınyağ üretim sistemidir. Ayrıca yüksek performanslı, çevre kirliliği yapmayan ve ekonomik olarak verimli yakma tekniği gelişmiş kazanlardır.

 

Akışkan yatak teknolojisi; ekonomik değeri düşük ve temini kolay (0-10 mm toz kömür, talaş, prina vb.) çok çeşitli yakıtları yüksek verim ile yakarak temiz ve güvenli enerjiden buhar/kızgınyağ üretim sistemidir. Ayrıca yüksek performanslı,çevre kirliliği yapmayan ve ekonomik olarak verimli yakma tekniği gelişmiş kazanlardır.
Çeşitli yakıt kaynaklarını ve tiplerini kullanma yeteneği ile işletmenize yakıta ait değişen masraflar ve bulunabilirlik konusunda esneklik sağlamaktadır. Küçük kapasiteli kazanlardan büyük kapasiteli kazanlara kadar çok çeşitli kapasitelerde, farklı büyüklüklerde akışkan yataklı kazan yapıları geliştirilmiştir. 21. yüzyılın başlarından itibaren akışkan yataklı kazan teknolojisi büyük yol kat etmiş ve enerji sektöründe kendi payını büyük oranda arttırmıştır.
Ülkemizde değişen ekonomik dengeler ile değişken petrol ve doğalgaz fiyatları akışkan yataklı sistemi zorunlu hale getirmektedir.
Ülkemizde bol ve ucuz olan düşük kalorili linyit kömürü, ağaç talaşı, prina , fındık kabuğu vb yakıtların ayrı ayrı veya birlikte yakılmasına olanak vermek için çok geniş işletme şartları göz önüne alınarak tasarlanmaktadır.

 

TEKNİK BİLGİLER
Isımek tarafından dizayn edilip, projelendirilmiş akışkan yataklı kazanlar, talaş, kömür, bitkisel atıklar, ahşap ve orman endüstrisi atıkları gibi yakıtları yakmaya uygun tam otomatik kontrollü, yüksek verimli, uzun ömürlü, çevreye duyarlı ve su borulu üretim yapan endüstriyel kazanlardır.