Hakkımızda

ISIMEK, 2002 yılında mühendislik ve taahhüt firması olarak kurulmuştur. Isımek kendi tesislerinde Türkiye ve Avrupa normlarına uygun Biyokütle yakıtlı kazanlar tasarlayıp üretmektedir
Isımek 2022 yılında ek fabrika binası tamamlanmıştır. Böylece 6.000 m² kapalı ve 2.000 m² açık olmak üzere toplam 8.000 m² lik alan üzerinde faaliyet göstermektedir.
Isımek fabrika çatısı üzerinde kurulu, 260 kW kapasiteli GES (Güneş enerji santrali) ile %100 yenilenebilir enerji kaynağı olan güneş enerjisinden faydalanarak endüstriyel tip Biyokütle Kazan ve ekipmanların üretimini gerçekleştirir. Ayrıca, üretim fazlası enerjiyi ülkemizin kullanımına sunar. Böylece üretim yelpazemizde yer alan ürünlerin imalat sürecinde kullanılan elektriğin güneş enerjisinden elde edilmesi, gerekse fosil yakıtlar yerine biyokütle yakıtlı kazan sistemleri ve talaş depolama siloları üretmemiz nedeniyle karbon ayak izimiz istenilen düzeydedir.
Buhar, sıcak su, kızgın su , kızgın yağ, su borulu ve akışkan tip Biyokütle yakıtlı kazanlarımız kuru talaş, ıslak talaş, talaş tozu, ağaç kabuğu, ahşap atıkları, prina, ay çekirdeği kabuğu, fındık kabuğu, pelet, saman, bitkisel ve RDF gibi ekonomik değeri düşük atık yakıtları yakarak, şirket bütçenize katkı sağlar ve yapılan yatırımın karşılığını kısa bir sürede alırsınız.
Hareketli ızgara, ön ocak, stoker, multisiklon filtre, reküperatör, baca fanı, baca, Degazör tankı, Kondens tankı, jet pulse torbalı filtre, Dioksin ve Furan Filtresi, Elektrik kumanda panosu, PLC uzaktan otomasyon sistemi, Yer beton veya çelik talaş silosu, Zincirli elevatör, Toz toplama sistemleri, Modüler talaş silosu, bitüm ve asfalt depolama tankları gibi ekipmanlar ürün yelpazemizde yer almaktadır.
Isımek Markalı Endüstriyel Biyokütle Kazanlarımız ile maksimum %50 nemli talaş hareketli ızgara ile kurutmadan yakılır.
Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda ARGE, proje ve tasarım ekibimizle uygun çözümler sunarak imalat yaparız
Düşük emisyon ve karbon değerleri ile çevre dostudur.
Sürdürülebilir üretime ve yaşama katkı sağlar.
Otomasyon ile desteklenen sistemler müşteri talebine göre PLC ekran üzerinden kontrol edilebilir.
ISIMEK bugün pek çok ülkeye ihracat yapmaktadır. Arnavutluk, Avustralya, Beyaz Rusya, Bulgaristan, Cezayir, Libya, Kamerun, Kazakistan, Yunanistan, Portekiz, Romanya, Rusya, Ukrayna ve Tunus gibi ülkelerde ürünlerimiz bulunmaktadır.
Arge ve tasarım ekibimiz ile Müşteriye özel çözümler sunmaktayız