Biyokütle Yakıtlı Buhar Kazanları

Isımek,  500 kg/h - 40.000 kg/h kapasiteli endüstriyel tip buhar kazanı imal etmektedir.

Isımek kendi fabrika çatısı üzerinde kurulu GES (Güneş enerji santrali) ile yenilenebilir enerji kaynağı olan güneş enerjisinden faydalanarak biyokütle yakıtlı Buhar kazanlarının üretimini yapar, yine üretim fazlası enerjiyi ülkemizin kullanımına sunar.

 Isımek, müşteriye özel çözümler sunarak tasarım, proje ve imalat yapar.

Isımek Biyokütle yakıtlı buhar kazanları işletme basıncı tasarımına uygun olarak en az 3 bardan başlayarak 45 Bara kadar imal edilir.

Hareketli ızgara,  ön ocak, stoker, bunker, multisiklon filtre, reküperatör,econimizer, baca fanı, baca, torbalı filtre, Elektrik kumanda panosu, PLC uzaktan otomasyon sistemi gibi ekipmanlar yer almaktadır.

RDF, plastic, tetrapak gibi malzemelerin yanması sonucu oluşabilecek NOx, dioksin ve furan gibi zehirli gazları elimine edebilecek Katafleks filtreli torbalı filtreli çözümler müşteri istekleri doğrultusunda sunar.

Biyokütle yakıtlı kazanlar kuru talaş, ıslak talaş, talaş tozu, ağaç kabuğu, ahşap atıkları, prina, ay çekirdeği kabuğu, fındık kabuğu, pelet, saman ve bitkisel atıklar gibi ekonomik değeri düşük yakıtları yakarak, şirket bütçenize katkı sağlar ve  yapılan yatırımın karşılığını kısa bir sürede alırsınız.

Elle ve Tam otomatik kontrollüdür.

Biyomas yakıtlı Isımek Markalı endüstriyel buhar kazanları ile maksimum %50 nemli  ıslak talaş, hareketli ızgara ile yakılır.

ISIMEK, Biyokütle yakıtlı buhar kazanlarının üretim ve sevk edilmesinden sonra yurt içi ve yurt dışında pek çok noktada kurulum ve devriye alma işlerini başarı ile tamamlayarak müşterilerimizin memnuniyetini ve güvenini kazanırız.

Düşük emisyon ve karbon değerleri ile çevre dostudur.

TEKNİK BİLGİLER

  • 3 Bardan 30 bar işletme basıncına göre projelendirilip imal edilmektedir.
  • Maksimum 40 ton/ hr kapasiteye kadar imal edilir.
  • %94 oranına varan verimle çalışır.
  • Çevre dostudur, Düşük baca emisyonu sağlar.
  • Elle beslemeli yada tam otomatik kontrollü olarak imal edilir.
  • PLC kontrol sistemi opsiyonel olarak vardır.
  • Otomatik boru temizleme sistemi sayesinde enerji ve zamandan tasarruf edilir.
  • Özel pompa, vana ve emniyet ventilleri özenle seçilir.
  • Fabrika ısıtması, sıcak su bölgesel ısınmalarda orman endüstrisi, kağıt, karton, rafineri, gıda, kereste, ahşap, mobilya, şeker, içecek ve buhar ihtiyacı olan pek çok sektörde kullanılır.