Biyokütle Yakıtlı Kızgın Yağ Kazanları

ISIMEK markalı Kızgın Yağ Kazanları ,düşük basınç ile yüksek sıcaklık gereksinimi duyulan endüstriyel uygulamalarda ısı transferi için kullanılır.

Kızgın yağ kazanları dik ve yatay olarak iki çeşidi vardır. Kızgın yağ kazanları ile 0-3 bar gibi çok düşük basınç altında 290 °C sıcaklığa ulaşılabilir.

P235GH malzemeden mamul boruların spiral seklinde bükülmesi ile yapılan kazan üç geçişli dizayn edilmektedir. 3-10 bar basıncında; 500.000 kcal/h ile 20.000.000 kcal/h  kapasitelerde üretimi yapılmaktadır.

Isımek kendi fabrika çatısı üzerinde kurulu GES (Güneş enerji santrali) ile yenilenebilir enerji kaynağı olan güneş enerjisinden faydalanarak Biyokütle yakıtlı Kızgın Yağ kazanlarının üretimini yapar, yine üretim fazlası enerjiyi ülkemizin kullanımına sunar.

 Isımek, müşteriye özel çözümler sunarak tasarım, proje ve imalat yapar

Bu tip kazanlar stokerli,ön ocaklı veya hareketli ızgaralı olacak şekilde kapasiteye göre belirlenmektedir.T

Biyokütle yakıtlı kazanlar kuru talaş, ıslak talaş, talaş tozu, ağaç kabuğu, ahşap atıkları, prina, ay çekirdeği kabuğu, fındık kabuğu, pelet, saman ve bitkisel atıklar gibi ekonomik değeri düşük yakıtları yakarak, şirket bütçenize katkı sağlar ve  yapılan yatırımın karşılığını kısa bir sürede alırsınız.

Biyomas yakıtlı Isımek Markalı endüstriyel kızgın yağ kazanları ile maksimum %50 nemli  ıslak talaş, hareketli ızgara ile yakılır.

Otomasyon ile de desteklenen sistemler müşteri talebine göre plc ekran üzerinden kontrol edilebilmektedir ve aynı zamanda uzaktan kontrol sistemi de bulunmaktadır.

Isımek  markalı kızgın yağ kazanlarıTürk ve Avrupa normlarına uygun olarak üretilmektedir.

ISIMEK, Biyokütle yakıtlı Kızgın yağ kazanlarının üretim ve sevk edilmesinden sonra yurt içi ve yurt dışında pek çok noktada kurulum ve devriye alma işlerini başarı ile tamamlayarak müşterilerimizin memnuniyetini ve güvenini kazanırız.

Düşük emisyon ve karbon değerleri ile çevre dostudur

TEKNİK BİLGİLER

  • 3 - 30 bara işletme basıncına göre tasarlanıp, imal edilmektedir.
  • Maksimum 20.000.000 kcal/hr kapasiteye kadar üretilir.
  • Yatay ve dikey olarak iki çeşidi vardır.
  • Çevre dostudur, Düşük baca emisyonu sağlar.
  • Elle beslemeli yada tam otomatik kontrollü olarak imal edilir.
  • PLC kontrol sistemi opsiyonel olarak vardır.
  • Üç geçişli olarak imal edilirdiği için %94 oranına varan verimle çalışır.
  • Otomatik boru temizleme sistemi sayesinde enerji ve zamandan tasarruf edilir.
  • Pompa, vana ve emniyet ventilleri özenle seçilir.
  • Petrokimya, ahşap, kereste ve orman endüstrisinde kullanılır.