Elektrik Panosu ve Otomasyon

UZAKTAN KONTROL HMI EKRANLI PLC KONTROL SİSTEMİ

1- Sistemin ihtiyacı olan enerji miktarındaki değişikliklere göre kazanın yakma ve yanma enstürümanlarını (Bacafanı , Yanmafanı , Sekonderfanları , Talaşbesleme Helozonu ,
Hareketli Izgara ) Frekans invertörleri ile hızlarını ayarlanarak, Kazan kapasitesinin %100 ve %25 aralığında PLC kontrolü ile tam otomatik olarak PID çalışır.

PID ÇALIŞMANIN KAZANIMLARI: Elektrik enerjisi , Yakıt ve Su tasarrufu

2- Kazanda bulunan ölçme ve kontrol enstürümanları (Baca gazı oksijen analizörü, ekonomizer giriş sıcaklığı, baca gazı sıcaklığı, yanma odası sıcaklıkları, yanma odası vakum değeri, yanma havası sıcaklığı ,sıcaksu ve kızgınsu kazanlarında su çıkış ve giriş sıcaklıkları Buhar kazanlarında su seviyesi buhar basıncı) aracılığı ile kazanın tüm değerlerini PLC okur ve işler. Plc gelen değerleri yakıtın yanmasının ve baca gazı değerlerinin verimini optimize eder HMI oparatör dokunmatik paneline yansıtır.

3- PLC ölçülen değerlerin üst ve alt limit değerlerinin dışına çıkılırsa ve tüm enstrümanların arıza durumuna düşer ise HMI panele uyarı olarak yansıtır (Yüksek düşük sıcaklık,
yüksek düşük basıç , fan arıza , hidrolik arıza, düşük ve yükseksu gibi ) gerekirse sistemi durdurur.

4- PLC sistemi internet hattına bağlanarak oparetör veya işletme yetkilileri tarafından pc ve ceptelefonları üzerinden HMI Panel izlenip kontrol edilebilir. Herhangi bir Arıza veya güncelleme için Isımek firması yetkilileri sisteme bağlanarak oluşan soruna hızlı bir şekilde müdahele ederek tesisin çalışmasını en az etkileyecek çözümleri uygular.

TEKNİK BİLGİLER

Elektrik Panosu